Degustační sada Frédéric Bellot

919 Kč včetně DPH
VŠE skladem, odběr možný i na kamenné prodejně
Garance rychlého doručení zboží
Garance bezpečnosti duručení přímo k Vám
(306 Kč / l)
Počet


Kategorie Francie Bordeaux
Barva Bílé víno
Barva Červené víno
Barva Šumivé víno
Zbytkový cukr Suché
Odrůda Sauvignon blanc, Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Sémillon, Muscadelle
Objem 3 x 0,75l

1. Grand Bellot Crémant de Bordeaux Brut - Francouzské šumivé víno mistrně kombinuje hrozny odrůd Merlot 50%, Cabernet Franc 35 %, Sémilion 10 % a Muscadelle 5 %. Ty jsou po ruční sklizni zpracovávané metodou, která se využívá při výrobě šampaňských vín, kdy po prvotní řízené fermentaci následuje ještě zrání v láhvi na přírodních kvasinkách po dobu 24 - 30 měsíců.

Výsledný sekt má krásně zlatou barvu a spoustu hutných bublinek. Ve vůni dominují květinové tóny akátů a citrusů s jemným doprovodem koření a kávy. Chuť je perfektně vyvážená, s dlouhým ovocným závěrem. Víno skvěle poslouží jako aperitiv či k přípitku nebo jako doprovod k rybám, bílému masu a mořským plodům. 

2.Grand Bellot Bordeaux Blanc AOC - Velmi intenzivní vůně zralého angreštu, černý rybíz, medový meloun. V chuti se potvrzují vjemy z vůně, minerality a hladkost, svěžest a skvělá struktura. Dlouhý závěr s výraznou mineralitou. K párování se hodí mořské plody, asijská kuchyně, saláty, krémové polévky, bílé ryby, rýže, pasta s omáčkou či zelenina.

3.Grand Bellot Bordeaux AOC - Suché víno zářivě višňové barvy. Intenzivní vůně vyzrálého ovoce (maliny, višně) s tóny vanilky a lehce kořenité. Velmi atraktivní víno s příjemnými taniny, plným tělem, dobře vyvážené, s dlouhým kořeněným a ovocným dozvukem.