PODERE LE RIPI / BRUNELLO DI MONTALCINO

Naše vinice jsou rozděleny na dvě různé strany Montalcina: na východ a na západ. Každá strana kopce má zcela odlišné vlastnosti půdy. Proto jsme od začátku věřili ve výzkumnou cestu, jejímž cílem je nabízet vína čistá, a to jak z hlediska ročního, tak z geologického hlediska.

ZÁPADNÍ vinice, zakořeněné v přírodní oáze zvané „Il Galampio“, uprostřed původního dubového lesa, dokázaly růst v nadmořské výšce 150 metrů. Tato strana dostává hlavně večerní slunce a ráno je chráněna okolními kopci Montalcino. Průměrný věk těchto vinic je kolem 30 let, vysazený podle skutečné montalcinoské tradice (4 500 rostlin na hektar) vyškolených pomocí pobídlého kordonu. Půda se skládá hlavně z jílu a vápence, bohatého na minerály s říčními oblázky a metamorfovanými horninami (galestro), které patří do novějšího geologického věku. Takové komponenty vytvářejí ženská a klasická vína, která také dávají štědré hrozny s křupavými taniny. Zde vyrábíme Sogni e Follia a Cielo D'Ulisse.

VÝCHODNÍ vinice ... naklánějící se na východním okraji Castelnuovo Dell'Abate, asi 250 metrů nad mořem, odtud se naše historické jednotlivé vinice zahřívají vlažným ranním sluncem. Castelnuovo je známé pro vína s dobře strukturovaným tělem, které předvádí některé z nejstarších terroirů Montalcina, charakterizovaných 5mil let starou oceánskou hlínou, která se velmi často mísí se sodíkem, takže jíl je docela slaná. Tuf a křemičitý písek jsou stlačeny geologickými tlaky, což vede k velmi kompaktnímu. Také velmi bohaté na vápenec - pocházející z mořských fosilií - to dělá naši půdu velmi čistým mořem, ovlivněným všemi možnými minerály. Navíc, vezmeme-li v úvahu, že Monte Amiata - naše starověká sopka - je jen 7 námořních mil daleko, není divu, že se v půdě nacházejí také sedimenty sopečného odpadu.

Hustota vinic se zde pohybuje mezi 5000 rostlinami na hektar až 11100 vinic na hektar, až po 62 000 vinic pro vinici Bonsai. Většinou se pěstuje podle starodávných tréninkových metod, jako je pohár a chlap. Vinice jsou neustále vystavovány přirozenému vánku přicházejícímu z řeky Orcie a jsou velmi dobře chráněny pohoří Amiata (1,738 m nm), které umožňuje Castelnuovo být nejsušší subzonou Montalcina. Zde jsme schopni vyjádřit veškerou intenzitu nejlepších sangiovese s dokonalou minerální rovnováhou, což je nezaměnitelný charakter těchto oblastí. Hlavními protagonisty této země jsou vína Bonsai, Lupi e Sirene a Amore e Magia

Produkce Brunella v Montalcinu je životní styl, který se zde zakořenil po staletí. Naopak, používání biodynamického zemědělství je relativně nová filosofie. Rozhodli jsme se spojit se s těmito dvěma koncepty a vyrobit Brunello podle klasických metod stárnutí ve sklepě a přirozeného zemědělství na polích: výsledkem je víno, které skutečně představuje ročník, naši půdu a naši kulturu. Cielo D'Ulisse pochází ze západní strany kopce, Lupi e Sirene pochází z východní strany (nejméně 3 roky v dubových sudech).

Fotogalerie